Společnost Colosseum, a.s. patří mezi nejvýznamnější české nebankovní obchodníky s cennými papíry. Již od svého vzniku v roce 1997 je na českém trhu lídrem v oblasti investování do finančních a komoditních derivátů. Společnost nabízí kromě poradenství a správy aktiv i zprostředkování burzovních obchodů po celém světě a to do komodit, měn, derivátů i akcií.

V současnosti zažívá Colosseum, a.s. progresivní expanzi spojenou s vývojem nových produktů i služeb a potvrzuje tak svůj inovativní přístup, díky kterému je nejen vyhledávaným odborníkem na investice v očích české investiční veřejnosti, ale také atraktivním zaměstnavatelem mezi absolventy i zkušenými profesionály.

Nedílnou součástí úspěchu jsou lidé. Nejen zaměstnanci, ale i obchodní partneři a především klienti. Colosseum, a.s. proto při nabízení svých služeb dlouhodobě staví mezi své priority rozvíjení obchodních vztahů a proklientský přístup. I díky tomu získala společnost několikrát ocenění Broker roku a to v letech 2011 – 2013 v kategorii Komodity. V roce 2014 stanula jako celkový vítěz této ankety.

Mezi další činnosti společnosti patří aktivní členství v AKAT ČR, spolupráce s vysokými školami i neziskovým sektorem. V této oblasti Colosseum, a.s. podporuje řadu obecně prospěšných organizací a projektů, např. nadační fond Kapka naděje, Rozum a Cit, Zdravotní klaun, Handicap centrum Srdce a další.

Další info na www.colosseum.cz

STYRAX, a.s. je ryze česká společnost, zabývajícími se zejména vývojem softwaru a poradenstvím. Byla založena v lednu roku 2006 a orientuje se především na vývoj a implementaci informačních systémů a na poskytování konzultačních a analytických služeb. Její doménou jsou řešení s vysokou přidanou hodnotou pro zákazníka a tomu odpovídá i struktura dosavadních klientů, která jde od individuálních uživatelů, přes společnosti všech velikostí až po veřejnou a státní správu. STYRAX úspěšně realizoval rozsáhlé projekty, zejména v oblasti finančního a kapitálového trhu a také v oblasti zdravotnictví. Další info na http://www.styrax.cz

Burza cenných papírů Praha, a.s. (BCPP), je největším a nejstarším organizátorem trhu s cennými papíry v České republice. Po padesátileté přestávce způsobené druhou světovou válkou a komunistickým režimem byla znovu otevřena v roce 1993. Navázala tak na činnost pražské komoditní a akciové burzy založené roku 1871.

Obchodování na BCPP probíhá prostřednictvím licencovaných obchodníků s cennými papíry, kteří jsou zároveň členy burzy. Jedná se především o významné banky a makléřské firmy.

BCPP tvoří spolu se svými dceřinými společnostmi skupinu PX. Vedle burzy jsou nejvýznamnějšími společnostmi skupiny POWER EXCHANGE CENTRAL EUROPE, a.s. (PXE), a Centrální depozitář cenných papírů, a.s. (CDCP).

BCPP je součástí skupiny CEE Stock Exchange Group (CEESEG), jejímiž členy jsou také další tři středoevropské trhy, a to Burza cenných papírů Vídeň (Wiener Börse), Burza cenných papírů Budapešť (Budapesti Értéktőzsde) a Burza cenných papírů Lublaň (Ljubljanska borza). Skupina vstoupila jako nový a silný aktér na mezinárodní burzovní scénu v září 2009 a dnes je největší skupinou burz ve střední a východní Evropě.

Další info na www.pse.cz

Centrální depozitář cenných papírů, a.s. (CDCP), stoprocentní dceřiná společnost Burzy cenných papírů Praha, a.s. Je subjektem, který vede centrální evidenci zaknihovaných cenných papírů vydaných v České republice, provozuje vypořádací systém pro vypořádání burzovních i mimoburzovních obchodů se zaknihovanými cennými papíry, přiděluje právnickým osobám mezinárodně jednotné identifikační číslo (Legal Entity Identifier – LEI, zpočátku tzv. pre-LEI) a investičním nástrojům identifikační označení podle mezinárodního systému číslování (ISIN).

CDCP tvoří spolu s mateřskou společností a jejími dalšími dceřinými společnostmi skupinu PX. Vedle CDCP jsou nejvýznamnějšími společnostmi skupiny Burza cenných papírů Praha, a.s. (BCPP), a POWER EXCHANGE CENTRAL EUROPE, a.s. (PXE).

CDCP je součástí skupiny CEE Stock Exchange Group (CEESEG), jejímiž členy jsou vedle BCPP a PXE také další tři středoevropské burzy cenných papírů, a to Burza cenných papírů Vídeň (Wiener Börse), Burza cenných papírů Budapešť (Budapesti Értéktőzsde) a Burza cenných papírů Lublaň (Ljubljanska borza).

Další info na www.cdcp.cz

POWER EXCHANGE CENTRAL EUROPE, a.s. (PXE), byla založena 8. ledna 2007 (pod názvem Energetická burza Praha) a již během prvního roku existence si vydobyla pozici nejdůležitější energetické burzy regionu střední a východní Evropy. PXE nabízí na trhu s elektrickou energií unikátní služby, a to anonymní obchodování se standardizovanými produkty se zajištěním vypořádání, přičemž jeden účet umožňuje přístup k trhu s elektrickou energií s místem dodání v České republice, na Slovensku, v Maďarsku a v Polsku a Rumunsku. Ve spolupráci s Austrian Central European Gas Hub AG (CEGH) provozuje burzovní trh CEGH Czech Gas Futures a Gas Spot Market. Nově PXE nabízí také službu pro koncové odběratele, zejména pro firmy, obce, státní správu a obecně pro všechny větší spotřebitele. Ti získávají možnost nalezení nejvhodnějšího dodavatele elektrické energie nebo plynu prostřednictvím elektronických aukcí za nejlepší možnou cenu, a to za zcela transparentních podmínek.

PXE tvoří spolu s mateřskou společností a jejími dalšími dceřinými společnostmi skupinu PX. Vedle PXE jsou nejvýznamnějšími společnostmi skupiny Burza cenných papírů Praha, a.s. (BCPP), a Centrální depozitář cenných papírů, a.s. (CDCP).

PXE je součástí skupiny CEE Stock Exchange Group (CEESEG), jejímiž členy jsou vedle BCPP a CDCP také další tři středoevropské burzy cenných papírů, a to Burza cenných papírů Vídeň (Wiener Börse), Burza cenných papírů Budapešť (Budapesti Értéktőzsde) a Burza cenných papírů Lublaň (Ljubljanska borza).

Další info na www.pxe.cz